képek az otthonról

Történelem

Az intézmény fennállása közel 100 éves múltra tekint vissza. Az 1920-as évek környékén alapított üdülő, a mai Luther Kollégium helyén működő protestáns árvaház tulajdonában volt és az ott lakó gyermekeket hozták nyaranta a Balaton partjára.

Az államosítás kapcsán (valamely csoda folytán) az intézmény a Magyarországi Evangélikus Egyház tulajdonába került.  Ettől az időponttól kezdve a ház Balatonszárszói Evangélikus Belmissziói Otthon néven, evangélikus lelkészcsaládok pihenését, üdülését szolgálta. Kizárólag a nyári szezonban volt nyitva, elő és utószezonban ifjúsági konferenciáknak biztosított helyet.

2004-ben a Bajor Evangélikus testvéregyház támogatásával az épületegyüttes teljes átalakításon és felújításon ment keresztül, melynek terveit Benczúr László Ibl-díjas építész, az északi evangélikus egyházkerület felügyelője készítette el.  Az intézmény egész évben várja a pihenni vágyókat és a  konferenciák résztvevőit. A nyári szezonban küldetése megmaradt, mely szerint lelkészcsaládok és egyházi alkalmazottak családjainak üdültetését végezzük. A házban modern konyha működik, minden szobához tartozik fürdő, konferenciatermeiben megtalálható minden szükséges technikai felszerelés. Az intézmény közvetlen part melletti fekvése, közel 50 méteres partszakasza és gyönyörűen gondozott kertje csodálatos élményt nyújt minden vendégünk számára.

2010-ben átalakítási munkák kezdődtek, melynek eredményeként az intézmény környezetbarát szálláshellyé minősült. Erről bővebben itt olvashat.

Evangélikus.hu Luther Kiadó facebook oldalunk iwiw oldalunk