képek az otthonról

Szeretettel várunk Balatonszárszóra, ahol egy könnyed együttléttel emlékezünk Luther Mártonra és a reformációra. "Asztali beszélgetések" mellett finom, hazai manufaktúrákban készült söröket kóstolunk, köztük a fesztivál sörét a Frau Luthert is csapra verjük.  A résztvevők betekintést nyerhetnek az otthoni sörfőzés rejtelmeibe.  A fesztivál napon 22-én szombaton a reformáció énekeinek különböző feldolgozásait hallgathatjuk, több zenekar előadásában.

KÜLÖN BUSZ indul Budapestről, a fesztivál napra október 22-én szombaton!!!!

Egy 50 fős buszt béreltünk, melyre várjuk a jelentkezőket a balatonszarszo@lutheran.hu címen. A díja 2500 Ft/fő! (Ha teljesen megtöltjük akkor csak 2000 Ft/fő). A busz Budapestről a Széll Kálmán térről vagy a Népligetből fog indulni reggel 7.30-kor, vissza pedig 20.00-kor indul Balatonszárszóról. Érdeklődni a 06208243143-as telefonszámon lehet.

RÉSZLETES PROGRAM:

Október 20. Csütörtök

Érkezés a délutáni órákban.

19.00 vacsora

Október 21. Péntek

10.00 Sörfőzés Késmárky Kata és Fodor Gabi sörfőzőkkel

Október 22. Szombat - a nagy fesztiválnap

A programot külön plakáton részleteztük!

9.30 Gyülekező – zenélnek a lajoskomáromi rezesek

10.00 Megnyitó – megemlékezés, áhítat Krámer György, lelkész a fesztivál védnöke

10.20 A reformáció énekei Istvánffy kamarakórus előadása

11.00 Hitélet és gazdálkodás a bakonybéli Szent Mauricius Monostorban

11.50 Sörök és sörfőző mesterek bemutatása

12.00 Ebéd – kemencében sült malac és csirke

13.30 A Large Room zenekar koncertje (egyházi könnyűzene)

14.30 Reformáció és NemzetKorányi András lelkész, tanár előadása (Evangélikus Hittudományi Egyetem)

15.30 A Bubbles zenekar koncertje (Beatles dalok)

16.30 500 éves a Bajor sörtisztasági törvényKatona Csaba történész sörtörténeti előadása

17.30 A Reckless few zenekar koncertje (ex Shamrock, ír zene)

17.00 bajor kolbász pereccel

A gyerekeket 10–19 óra között kézműves-foglalkozás várja. A programok fűtött sátorban lesznek, az esetleges rossz időjárás ne tartson vissza senkit (esőkabát ajánlott).

RÉSZVÉTELI DÍJAK

Sörjegy: 400 Ft/3 dl

Korlátlan sörkóstolás: 5000 Ft/fő, ajándék söröspohárral

Korlátlan sörkóstolás ebéddel: 6500 Ft/fő, ajándék söröspohárral

Korlátlan sörkóstolás ebéddel és vacsorával: 7500 Ft/fő, ajándék söröspohárral

Felnőtt ebéd: 2200 Ft/fő (14 éves kortól), felnőtt vacsora: 1200 Ft/fő

Gyermekebéd: 1100 Ft/fő (3–13,99 év között), gyermekvacsora: 600 Ft/fő

A RÉSZVÉTEL ELŐREGISZTRÁCIÓHOZ KÖTÖTT!

Jelentkezni a balatonszarszo@lutheran.hu címen az étkezési igény megjelölésével lehet október 15-ig. Budapestről buszt is indítunk a fesztiválra, ennek költségéről a 06 20 824 3143-as telefonszámon lehet érdeklődni, jelentkezni a fenti e-mail címen lehet.

A fesztivál napon való részvételt a balatonszarszo@lutheran.hu címen szükséges jelezni az étkezési igény megjelölésével.

A programok ingyenesen látogathatók!

Október 23. Vasárnap

Pihenés!

Aki a teljes fesztiválon szeretne részt venni, az az intézmény honlapján foglalhat szobát: http://szarszo.lutheran.hu/online-foglalas/programok
(Kérjük, csak az foglaljon szobát, aki az elejétől a végéig részt vesz a fesztiválon)

Részvételi díjak:

14 év felett 24.000 Ft/fő (18 év felett +400 Ft/fő/nap ifa)

14 év alatt  12.000 Ft/fő (3 év alatt ingyenes)

Az ár tartalmazza a 3 napi szállás és teljes ellátás költségét, sörfőző programot, nem tartalmaz italfogyasztást!

FONTOS!
A fesztivál napon (22-én szombaton) való részvétel szándékát a balatonszarszo@lutheran.hu címen szükséges előre jelezni.

Étkezést, díj ellenében tudunk biztosítani annak, aki előre jelzi részvételi szándékát.

(S)Örömmel várunk!

Jelentkezés itt!